Z nami zaprojektujesz i zbudujesz swój wymarzony okrągły dom

Kopuła ma mniej przegród zewnętrznych, czyli takie powierzchni przez którą ucieka ciepło. Oszczędność na ucieczce ciepła przez ściany może sięgnąć ponad 30%. W kopule nie występują mostki termiczne w narożnikach. Nie trzeba się także martwić o niedokładnie wykonaną izolacje termiczną przy okapie lub przy wieńcach. Co obniża koszty utrzymania i zmniejsza ryzyko powstawania grzybów i pleśni.
Ze względu na kształt kopuły ma ona prawie 1/3 mniej przegród zewnętrznych niż dom o tradycyjnej formie przy tej samej kubaturze (objętości). Wnika to z czystej matematyki; dom w formie sześcianu o kubaturze ok. 1000m2 ma powierzchnie ścian zewnętrznych 500m2, kopuła o takiej samej kubaturze ma powierzchnie przegród 383m2, to jest 117m2 mniejszą!!!

Kopuła jest w bardzo małym stopniu narażona na działanie siły wiatru. Nie występują w niej duże płaskie powierzchnie, które stawiają opór wiatru. Dlatego wiatr nawet bardzo dużej sile prześlizguje się po kopule, nie wyrządzając jej krzywdy.

Kopuła jest konstrukcją samonośną – nie wymaga podpór wewnętrznych. Dzięki temu wnętrze można dowolnie kształtować. Układ pomieszczeń w kopule można bardzo łatwo tak ukształtować, aby stworzyć jedno główne wnętrze z którego będzie się wchodziło do poszczególnych pomieszczeń, sprzyja to tworzeniu się więzów rodzinnych

shadow