Projektujemy i budujemy budynki sferyczne | Obiekty usługowe i użyteczności publicznej

Projektujemy budynki handlowo-usługowe, które spełniają wszystkie potrzeby biznesowe naszych Klientów – od kwestii związanych z funkcjonalnością i bezpieczeństwem, aż po oryginalną stylistykę budynku. Specjalizujemy się w projektach budynków komercyjnych na indywidualne zamówienie.

Kopuła ma proporcje Ziemi. Nawiązują ona do siatki geomancyjnej, doskonałych proporcji Planety. Składa się z sześciokątów i pięciokątów, a w środku są regularne, równoboczne trójkąty. W takiej kopule doskonale przemieszcza się energia. Jest to przestrzeń sferyczna, w której człowiek bardzo dobrze się czuje, zdecydowanie lepiej niż w kubaturach prostokątnych, ortogonalnych. Kopuła to forma naturalna, bardzo często występująca w przyrodzie.

Kula, sfera wyraża pełnię, całość, doskonałość. Zawiera w sobie najwięcej przestrzeni w najbardziej ekonomiczny sposób. Dlatego między innymi ciecz przybiera formę kropli, kuli. Kula jest najbardziej stabilną strukturą, ponieważ daje się toczyć, nigdy się nie przewraca. Struktura sferyczna nie ma podziałów takich jak góra dół, jest multiwymiarowa.

Możemy zbodować struktury kuliste przekraczające swoją powierzchnią podłogi 10000m2. Pracujemy również nad wprowadzeniem nowatorskich rozwiązań, które umożliwią stworzenie piętrowych konstrukcji sferycznych,w całości odwzorowujących kształt kuli.

Ze względu na charakterystykę obciążeń kopuły wykazuje ona bardzo dużą odporność na wstrząsy sejsmiczne.

Kopuła jest w bardzo małym stopniu narażona na działanie siły wiatru. Nie występują w niej duże płaskie powierzchnie, które stawiają opór wiatru. Dlatego wiatr nawet bardzo dużej sile prześlizguje się po kopule, nie wyrządzając jej krzywdy.

shadow