Uzdrawiająca Piramida w Mereczu pod szklaną kopułą | Merkine (Merecz)

GEODOMAS

W poszukiwaniu uzdrowienia fizycznego oraz oczyszczenia duchowego przyjeżdżają tutaj tysiące ludzi z całego świata. Tajemniczy kompleks ukryty jest w lesie, w centrum Dzukijskiego Parku Narodowego, niedaleko miejscowości Merecz (lit. Merkinė) – miasteczko na południowym zachodzie Litwy, na historycznym szlaku z Warszawy do Wilna, u ujścia Mereczanki do Niemna.

Obecnie okolice miasteczka wzbudzają zainteresowanie z zupełnie innego powodu. I jak opowiada informator, ze ponad dwadzieścia lat temu miało tu miejsce objawienie, którego skutki można odczuć do dzisiaj. Wszystko zaczęło się 19 sierpnia 1990 roku w kościele w Mereczu. Povilas Žekas, wówczas 7-letni chłopiec, podczas mszy świętej usłyszał w swojej głowie tajemniczy głos. Przedstawił mu się jako Anioł Stróż i zapowiedział, że od tego momentu będzie on mógł komunikować się z Bogiem. Gdy opowiedział o tym zdarzeniu swoim bliskim, nikt początkowo w to nie uwierzył. Ale dowód pojawił się już dzień później. W nocy 20 sierpnia oczom chłopca i jego rodziny ukazał się niesamowity widok. Niebo rozświetliły promienie światła, wśród których można było zauważyć sylwetkę Boskiej Istoty. Žekas od tego momentu cały czas czuł opiekuńczą obecność Boga. Kiedy był już dorosły, Bóg kazał mu upamiętnić objawienie. I w 2002 roku, w miejscu, gdzie do niego doszło, stanęła konstrukcja o kształcie piramidy. Cały kompleks został ukończony w 2010 roku i stoi otwarty do dzisiaj dla wszystkich, którzy zapragną go odwiedzić.

Jak twierdzą ludzie, którzy byli w piramidzie, wystarczy pół godziny, by poczuć zmiany w swoim organizmie, zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Ale znaczenie ma nie tylko sama piramida, także przebywanie i medytacja lub modlitwa w jej otoczeniu przynosi oczyszczenie. Szklana kopuła, w której znajduje się piramida, jest miejscem, gdzie występuje szczególne skumulowanie energii. W tej robiącej wrażenie ogromnej konstrukcji panuje doskonała akustyka, a wszystkie przedmioty odbijają się w małych szklanych kryształkach. Wewnątrz budowli wytyczone są też specjalne miejsca, w których trzeba przebywać w określonej kolejności, by wzmocnić działanie piramidy. Energia zawarta jest również w wodzie czerpanej w okolicy.Piramida ma ponoć moc tak silną, że odczuwalną jeszcze długo po jej opuszczeniu. Wizyta uspokaja i wycisza, sprawia, że wykonywanie codziennych obowiązków nie jest przykre i niesie radość, a rozmowy z bliskimi nie kończą się kłótnią.

shadow

Informacija o realizacji

Object page: The Pyramid of Merkine
Object address: Česukai Merkinės sen. 65342 Varėnos r.
Technologies: Aluminum frame elements, Aluminum hubs, Wood frame
Project date: 2009
Floor area, m2: 380
Cover area, m2: 850
Geometry type: Icosahedron

shadow

Projekty budowlane

Projekty inwestycyjne